Krovinių birža | Transporto birža | Krovinių gabenimas

Kasdien aktualūs krovinių ir transporto pasiūlymai!

Transporto barometras – antro ketvirčio 2016 ataskaita

Transporto barometras

Transporto barometras

Pavasario mėnesiais turėjo būti gabenama daugiau krovinių nei metų pradžioje

TimoCom transporto barometras rodo, kad antrąjį 2016 metų ketvirtį Europos transporto rinkoje buvo mažai neįvykdytų krovinių užsakymų. Pavasario mėnesiais TimoCom krovinių ir transporto priemonių santykis buvo 52:48. Tačiau atskirais mėnesiais buvo skirtingų svyravimų.

Po silpnos metų pradžios transporto pramonė galiausiai užvedė variklį ir antrojo ketvirčio pabaigoje įsibėgėjo. Liko neišspręstas klausimas, ar rinka galės ar ne išlaikyti teigiamą augimą antrajame ketvirtyje.

Pavasario krovinių linksmieji kalneliai

Dabartiniai skaičiai kalba patys už save: Prognozuojamas pakilimas lėmė, kad krovinių ir transporto priemonių santykis tapo beveik lygus.  Balandį krovinių apimtis buvo 49 %, iš viso 16 procentinių punktų daugiau nei kovo mėnesį. Tačiau tai buvo vis dar nedaug lyginant su ankstesniais metais: Krovinių apimtis 2015 metais buvo 53 %, 2014 metais – 54 %. Deja, neužteko kovo mėnesį vilčių teikiančios tendencijos, nes balandžio skaičiai neprilygo ankstesniems metams.

Bet kiti mėnesiai buvo ne tokie: Transporto barometras maksimaliai pasistūmėjo ir gegužę krovinių apimtis padidėjo 10 procentinių punktų, pasiekdama ne tik aukščiausią ketvirčio tašką – 59 % krovinių dalį – bet ir visų metų. TimoCom vyriausiasis atstovas Marcelis Fringsas žino, kodėl: “Šį pakilimą lėmė daug ilgųjų savaitgalių ir atitinkamai trumpesnės darbo savaitės atostogų mėnesiais.  Ekspeditoriai turėjo mažiau laiko prekių transportavimui klientui.

Tačiau pikas ilgai netruko. Krovinių procentas sumažėjo 11 punktų birželį ir tapo 48 % – vienu punktu žemiau nei ketvirčio pradžioje. Birželis, lyginant su ankstesniais metais, buvo taip pat silpnas: 2015 metais krovinių apimtys sudarė 50 %, 2014 metais buvo nedidelis atsilikimas – 51 %.

Tačiau pažvelgus į tikrus skaičius ir palyginus su ankstesniais metais, matoma, kad iš viso TimoCom transporto platforma sulaukė daugiau pasiūlymų.

Priekyje laukia štilis

Nepaisant nevienodo augimo atskirais mėnesiais, iš viso antrajame ketvirtyje 52 % krovinių teko 48 % transporto priemonės. Apskritai pavasario mėnesiais krovinių buvo daugiau nei metų pradžioje.

Bet kokia matoma antroji metų pusė transporto pramonėje? “Turi būti atsižvelgiama į kiekvienos atskiros šalies artimiausių mėnesių prognozes. Remiantis IFO verslo prognoze, investicijų ir vartotojų išlaidų Vokietijoje augimas paspartins ekonomikos augimą ir sustiprins transporto pramonę.

Ir ne tik tai, ekonominė situacija Vokietijoje ir toliau vertinama labai teigiamai, o Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Austrijoje ir Prancūzijoje situacija, deja, blogėja. Kalbant apie Brexit poveikį, situaciją dar sunku įvertinti. Referendumo rezultatas netikėtai šokiravo, ir faktiniai padariniai dar negali būti prognozuojami“, sako Fringsas.

TimoCom personalo manymu liepos, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiai bus ramesni – tokie, kokie buvo ir praėjusiais metais, o krovinių apimtys vėl pranoks transporto priemonių skaičių rudenį.

 

Daugiau informacijos apie TimoCom galite rasti http://www.timocom.lt

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Informacija

Paskelbta rugpjūčio 2, 2016, paskelbė kategorijoje Transpoto ir krovinių birža ir pažymėjo , , , .

Navigacija

%d bloggers like this: